Doktorlarımız

Prof.Dr. Halis Ünlü (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

Prof.Dr. Halis ÜNLÜ estetik burun ameliyatları ve endoskopik burun sinüs cerrahisi konusunda Türkiye’nin önde gelen isimlerindendir. Estetik burun cerrahisi konusunda yazdığı eksternal rhinoplasti olgu çalışmaları ve cerrahi atlası adlı kitabı ülkemizde bir başvuru kitabıdır. Celal Bayar Üniversitesinde Tıp Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. Fasial Plastik Cerrahi Derneği Başkanlığı yapmıştır, halen Türk Rhinoloji (Burun hastalıkları)Derneği başkanıdır. Endoskopik burun ve sinüs cerrahisinin ilk uygulandığı yer olan Avusturya graz Üniversitesinde Gözlemci Öğretim Üyesi olarak bulunmuştur. Amerika Chicago’da Illinois Üniversitesi Estetik Plastik Cerrahi Bölümünde gözlemci öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Avrupa Fasial Plastik Cerrahi Akademisi üyesidir. Yurt içinde ve Yurt dışında kulak burun boğaz ve diğer uzmanlık alanı hekimlerine yönelik estetik burun cerrahisi ve endoskopik sinüs cerrahisi konulu kadavra kursları ve bilimsel toplantılar düzenlemektedir. Yurt içi ve Yurt dışında yayınlanmış 100’den fazla yayını vardır. İngilizce bilen Prof.Dr. Halis ÜNLÜ evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof.Dr. Erdoğan İnal (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

Çorum İskilip doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1969 yılında mezun oldu. Kulak burun boğaz ihtisasını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Kliniğinde tamamladı, daha sonra Ankara Onkoloji Hastanesi’nde 9 yıl süreyle baş ve boyun kanserleri cerrahisi konusunda çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Erdoğan İnal, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Ana Bilim Dalı’nda çalışmaya başladı. Bu sürede 3 defa KBB Ana Bilim Dalı Başkanlığını yaptı. 1988 yılında Doçent, 1995 yılında Profesör oldu. 29 yıl süreyle aynı klinikte bulundu. Prof. Dr. Erdoğan İnal 60’tan fazla uzman doktor yetiştirdi. Japonya’da Milli Kanser Merkezinde, İngiltere’de The Royal Marsden Kanser Merkezinde, Fransa’da Gustave Roussy Tümör Merkezinde, ABD’de MD Anderson Kanser Merkezi’nde, Hollanda Milli Kanser Merkezi’nde değişik sürelerde bulunmuş, kanser ve tanı tedavisinde deneyimlidir. Prof. Dr. Erdoğan İnal’ın yurt içinde 150 civarında makalesi, yurt dışında ise 25 civarında makalesi yayınlanmıştır. İngilizce bilen Prof. Dr. Erdoğan İnal, baş - boyun kanserleri cerrahisi ve tedavi planlama programları, ayrıca horlama cerrahisi ve bademcik, geniz eti ameliyatları, çocuk kulak hastalıkları konularında deneyimlidir. Prof. Dr. Erdoğan İnal evli ve 2 çocuk babasıdır.

Prof.Dr. Adnan Ünal (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1980 yılında mezun oldu. Kulak burun boğaz ihtisasını Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı ve burada 2000 – 2012 yılları arasında Klinik Şefi olarak çalıştı. 2000 yılında Doçent, 2011 yılında Profesör oldu. Prof. Dr. Adnan Ünal 1995 yılında Houston Methodist Hastanesi’nde gözlemci olarak bulundu. 2009 yılında İsviçre ve Belçika’da Coclear Implantla ilgili çalışmalara katıldı. Yurt içinde 150 civarında makalesi ve yurt dışında ise 35 civarında makalesi yayınlanmıştır. İngilizce bilen Prof. Dr. Adnan Ünal Baş – Boyun Kanserleri Cerrahisi, Tiroid Cerrahisi, Kulak ve Coclear Implant Cerrahisi, Endoskopik Sinüs Cerrahisi, Thermal Welding ile Genizeti ve Bademcik Ameliyatı, Ses Hastalıkları Tedavisi, Estetik burun ameliyatı ve Horlama Cerrahisi konularında deneyimlidir. Prof. Dr. Adnan Ünal evli ve 2 çocuk babasıdır.

Prof.Dr. Kaan Ünlü (Göz Hastalıkları Uzmanı)

Image

1966 yılında doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun olan Prof. Dr. Kaan Ünlü 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı.
2000 yılında Doçent, 2006 yılında Profesör oldu.
Türk Oftalmoloji Derneği’nde Şube Başkanlığı ve Merkez Yönetim Kurulu görevlerinde bulundu.
International Ocular Inflammation Society (IOIS), European Society of Cataract Refractive Surgeons (ESCRS), American Academy of Ophthalmology (AAO), The American Society of Cataract and Refractive Surgery (ASCRS), American Association For The Advancement of Science (AAAS) üyesidir.
Birçok yurtiçi dergide Danışma Kurulu üyeliği yanısıra, Journal of Cataract & Refractive Surgery dergisinde Reviewer, The Scientific World Journal dergisinde Editör olarak görev yapmaktadır.
Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dergilerde 110′un üzerinde çalışması yayınlanmıştır. Bu yayınlar 70′in üzerinde atıf almıştır. Yurtiçi ve yurtdışı toplantılarda 60′ın üzerinde sunumu olmuş, 20′nin üzerinde konferans veya panelde konuşmacı olmuştur.
En iyi makale birincilik ve mansiyon ödülleri mevcuttur. Aktif olarak göz hekimlliği yaptığı 20 yıl boyunca 10.000′in üzerinde cerrahi vaka deneyimi mevcuttur.
Retina Hastalıkları ve cerrahi tedavisi (vitreoretinal cerrahi), komplike glokom ve komplike katarakt olguları, excimer lazer konusu ilgi alanlarına girmektedir. İyi derecede ingilizce bilmektedir.

Prof.Dr. Cem Küçükerdönmez (Göz Hastalıkları Uzmanı)

Image

1975 yılında Uşak’ta doğdu. 1983-86 tarihleri arasında Almanya’nın Moosburg kentinde öğrenim gördü. Lise öğrenimini Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra kazandığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında tıp doktoru olarak mezun olmuştur.

İhtisas eğitimini 1999-2003 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları bölümünde tamamlayarak göz hekimi ünvanı kazanmıştır. Aynı üniversitede 2012 yılına kadar görev yapmış olup, 2010’da doçentlik ünvanı, 2015 yılında profesör oldu.

Tanınmış uluslararası ve ulusal bilimsel kuruluşlarca (International Council of Ophthalmology (ICO)/International Federation of Ophthalmological Societies (IFOS) – Fellowship, 2005; Tübitak BİDEB 2225 Almanya DFG burs programı, 2011; German Academy Exchange Service, DAAD, 2015) verilen bilimsel destek programları çerçevesinde  Almanya Tübingen Üniversitesi Göz Bölümü, Retina departmanında 2005-2006; 2012-2013 ve 2015 yıllarında bilimsel çalışmalar yapmış ve tıbbi ve cerrahi retina birimlerinde görev yapmıştır. Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan “European Board of Ophthalmology” diplomasını 2013 yılında almış ve “Fellow of European Board of Ophthalmology-FEBO” ünvanı kazanmıştır. Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Kornea ve Oküler Yüzey Birimi (2014), TOD Tıbbi Retina Birimi (2014) ve American Society of Retinal Surgeons (ASRS, 2014) aktif üyesidir.

Özel ilgi alanları; katarakt cerrahisi, retina hastalıkları ve cerrahisi ve pterjiyum cerrahisidir.

Sözkonusu alanlarda 5000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimi mevcuttur. Uluslararası bilimsel indekslere giren 37 adet bilimsel makalesi yayınlanmış olup, bu makalelere 200’e yakın atıf yapılmıştır. Türkçe ve İngilizce saygın oftalmoloji kitaplarında bölüm yazarlığı ve çevirileri yapmıştır. Ulusal ve uluslarası bilimsel toplantılara çok sayıda sözlü ve poster sunumu, kurs eğitmenliği ve panel konuşmacısı olarak katılmıştır. 

Almanca ve İngilizce bilen Prof.Dr. Cem Küçükerdönmez, evli ve iki çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Hülya Bolu (Göz Hastalıkları Uzmanı)

Image

1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl, İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Göz Hastalıkları İhtisasına başlamıştır.

1997 yılında ihtisasını tamamladıktan sonra, Göz Hastalıkları Uzmanı olarak başladığı meslek hayatında, Devlet kurumları ve Özel olmak üzere çeşitli hastanelerde görev yapmıştır.

Son yıllarda, Katarakt Cerrahisinde kullanımı giderek yaygınlaşan ''Femtosaniye Lazer'' cihazının Türkiye'de ilk kullanıcılarından ve lazerli katarakt cerrahisini yapan ilk hekimlerdendir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İLGİLENDİĞİ ALANLAR: 

Lazerli (Femtosaniye) Katarakt Cerrahisi

Refraktif Cerrahi (CLE, Multifokal, Trifokal, Torik Göziçi  Lens implantasyonları)

Excimer Lazer Cerrahileri (Lasik, Lasek, PRK)

Astigmat ve Presbiyopi Tedavisi

Keratokonus Tedavileri (CXL, Ring Uygulamaları)

Pterygium Cerrahisi (Doku yapıştırıcılı ve greftli)

Glokom Tedavisi ( Tıbbi ve Cerrahi tedaviler)

SUNUMLAR
2012, 2013, 2014, 2016 yıllarında, KRCB'nin her yıl geleneksel olarak İstanbul'da düzenlediği ''Canlı Cerrahi Toplantıları''nda, Katarakt Cerrahı olarak görev almıştır.

2016--- Şubat KRCB Canlı Cerrahi Toplantısı ( İstanbul)---- Katarakt cerrahisi canlı sunumu  (Callisto yardımlı Zeiss Trifocal Torik İOL implantasyonu)

2014--- Şubat KRCB Canlı Cerrahi Toplantısı ( İstanbul )---- Türkiye’de ilk kez Femtosaniye Laser yardımlı katarakt cerrahisi canlı sunumu

2013--- Şubat KRCB Canlı Cerrahi Toplantısı ( İstanbul ) ---- Katarakt cerrahisi canlı sunumu (Restor Multifokal İOL implantasyonu)

2012--- Konya Canlı Cerrahi Toplantısı --- Katarakt Cerrahisi canlı sunumu        (Reviol Multifokal İOL implantasyonu)

2014 yılında, Türkiye’de ilk kez canlı olarak, Lazerli (Femtosaniye) Katarakt Cerrahisi ameliyatını yapmıştır.

KONUŞMALAR

2014 yılında, Ulusal Oftalmoloji Kongresi'nde ''Femtosaniye Lazer Yardımlı Katarakt Cerrahisi'' konulu kurs sunumu yapmıştır.

2015 yılında, Ulusal oftalmoloji Kongresi'nde ''Multifokal Göziçi Lensleri'' konulu kurs sunumu yapmıştır.

2016 yılında 13. Mart Sempozyumunda, ’Astigmatik Keratotomi’’ ve ’Femtolaser Platformları ve Karşılaştırmaları’’ konulu iki ayrı sunum yapmıştır.

2016 Yaz Sempozyumunda ‘Femtosaniye Lazer Yardımlı Katarakt Cerrahisi, Geleneksel Cerrahiden Farklılıkları, Avantaj ve Dezavantajları ‘’ konulu sunum için davetlidir.

2016 Ulusal Oftalmoloji Kongresinde ‘’Femtosaniye lazer Yardımlı Katarakt Cerrahisinde Arkuat Kesi Etkinliği’’ konulu sunum yapmak için davetlidir.

Halen, özellikle Katarakt ve Refraktif Cerrahi konularında aktif çalışmalarına devam etmektedir.

ÜYE OLDUĞU DERNEK ve KURULUŞLAR:

TOD    (Türk Oftalmoloji Derneği),
ESCRS (European Society of Cataract and Refractive Surgery),
ASCRS (American Society of Cataract and Refractive Surgery) ve
ISCRS  (International Society of Cataract and Refractive Surgery) derneklerine üyedir.
Ayrıca KRCB ( Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birimi) aktif üyesidir.

Doç.Dr. Çağlar Çallı (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

Doç.Dr. Çağlar ÇALLI 1988 yılında İzmir Atatürk Lisesini bitirdi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 2009 yılında Türk Kulak Burun Boğaz Derneğinin tiroid cerrahisi ve hastalıkları bursunu kazanarak Amerikada Ohio State Üniversitesinde Baş-Boyun tümörleri ve tiroid cerrahisi ile ilgili olarak çalışmalarda bulunmuştur. 2011 yılında Türk Kulak Burun Boğaz Vakfının bursunu kazanarak yine Amerikada New York'ta St.Lukes-Roosevelt Hastanesine Fasial Plastik Cerrahi , Horlama cerrahisi ve Endoskopik Sinüs Cerrahisi ile ilgili çalışmıştır. 2012 yılında ise Doçent olmuştur. Yurtdışında değişik ülkelerdeki toplantılarda sözel sunumları, yerli ve yabancı dergilerde 80'nin üzerinde makalesi ve çeşitli kitaplarda yazılmış bölümleri olan Doçent Doktor Çağlar ÇALLI'nın cerrahi İlgi alanları arasında bademcik ve genizeti ameliyatları, Baş-Boyun tümörleri, Guatr ve tiroid cerrahisi, estetik burun ameliyatları ve Endoskopik sinüs cerrahisi, kulak mikrocerrahisi ve otoskleroz ameliyatları bulunmaktadır.

Opr.Dr. Murat Uygur (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi mezunudur.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Böümü İç Kulak ve Denge Bozuklukları Merkezi'nde beş yıl çalıştı.

Kulak mikrocerrahisi özel ilgi alanıdır. 

Estetik burun ameliyatları özel ilgi alanıdır. Bu konuda basılı çalışmaları mevcuttur. Ayrıca radyofrekans cerrahisi ile kanamasız bademcik genizeti ameliyatları, estetik burun cerrahisi, horlama ameliyatları ilgi alanlarıdır.

ESRS (Avrupa Uyku Araştırmaları Derneği ), NSS(Ulusal Uyku Dernekleri),TUTD (Türkiye Uyku Tıbbı Derneği) üyesidir.

İngilizce bilen Opr.Dr. Murat UYGUR evli ve iki çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Hünkar Batıkhan (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Hollanda’da Amsterdam Üniversitesinde Prof.Dr. Gilbert TRENİTE ile birlikte estetik burun cerrahisi konusunda kadavra çalışmalarında bulundu. Türk Kulak Burun boğaz Cerrahisi Derneği üyesidir. Estetik burun cerrahisi, horlama ve uyku apnesi, lazer ve radyo frekans teknolojisi ile bademcik ve geniz eti ameliyatları, kepçe kulak ve endoskopik sinüs cerrahisi ilgi alanları içerisindedir. İngilizce bilen Opr. Dr. Hünkâr BATIKHAN evli ve bir çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Behçet Şahin (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

2009-2014 yılları arasında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  KBB ve baş boyun cerrahisi ihtisasını yaptı. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dil kanserlerinde tedaviye yanıtı etkileyen prognostik faktörleri inceleyen geniş hasta gruplu bir çalışma yaptı ve tez olarak kabul edildi. Aynı çalışma 2016 temmuz ayında yurtdışında bir dergide kabul edildi.

2015 yılında  KBB ve baş boyun cerrahisi  yeterlilik sınavını geçerek yeterlilik sertifikası almaya hak kazanmıştır.  2016-2017 dönemi otoloji ve nörootoloji okuluna  girmeyi hak kazanmış olup halen eğitime devam etmektedir.

Özel ilgi alanları; kulak  zarı ameliyatı (timpanoplasti), kulak iltihabı ameliyatı (mastoidektomi), kulak kireçlenmesi (stapedotomi),  kepçe kulak tamiri, kulak tüpü uygulaması,  rinoplasti, endoskopik  kronik sinuzit cerrahi tedavisi,  endoskopik kapalı göz yaşı kesesi operasyonu,  tamponsuz burun eti   ve tamponsuz  burun kemiği ameliyatları,  yumuşak damak ve horlama cerrahisi, ağız içinden kapalı tükrük bezi ameliyatı,  ses teli ile ilgili tüm cerrahi prosedürler, tüm baş boyun kanser ameliyatları, guatr ameliyatı  geniz eti ve bademcik ameliyatlarıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Behçet Şahin evli ve 2 çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Utku Kubilay (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

1974 Bolu - Göynük doğumludur.Orta ve lise öğrenimini İstanbul - Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni (İngilizce) dereceyle kazanarak tıp eğitimine başlamıştır. Haziran 1999’da Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur ve 2003 Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğin’de ihtisasını tamamlayarak KBB uzmanı olmuştur. Aynı hastanede eğitim kadrosunda başasistan olarak 2003-2007 arasında görev yapmıştır. Marmara Üniversitesi Anatomi Kliniğinde kadavra sinusleri ile çalışmıştır. İzmir ve Ankara’da çok sayıda kadavra kurslarına katılmıştır. 2005 yılında 6 ay süreyle dünyanın sayılı baş boyun cerrahisi kliniklerinden olan Amerika New York Memorial Sloan Kattering Hastanesi’nde Dr. Shah ve Dr. Shaha yanında klinik observer (klinik gözlemci) olarak bulunmuştur. Yurtdışında Erlangen/ Almanya Fasial Plastik Cerrahi uygulamalı kadavra kursu, Bern/ İsviçre Fasial Plastik Cerrahi uygulamalı kadavra kursu, Zagrep endoskopik sinüs cerrahisi kadavra uygulamalı kursuna katılmıştır. Mesleği ile olarak güncel gelişmeleri takip ederek Malta, Hollanda, Amerika (Chicago)ve Amerika’da (Miami) fasial plastik cerrahisi kongrelerilerine katılmış ve Nice-Fransa kongresi fasial plastik dalında sözlü sunum yapmıştır. Özel ilgi duyduğu alanlardan olan uyku bozuklukları konusunda pratik eğitimini tamamlayarak Uyku Hekimliği sertifikasını almış, çalıştığı hastanelerde uyku laboratuvarını kurmuş ve sorumlu olarak görev yapmıştır. Horlama, uyku apnesi ve maske tedavisi konusunda çalışmaları devam etmektedir. 2007 yılında KBB Yeterlilik sınavında başarılı olarak “Türk Kulak Burun Boğaz Yeterlilik Kurulu Üyesi” sıfatını almıştır. 2013 yılında yapılan Avrupa ORL Board sınavında başarılı olmuş, Avrupa KBB Yeterlilik Sertifikası almaya hak kazanmıştır. (Fellow of the European Board of ORL-HNS) Yeditepe Tıp Fakültesi öğrencilerine KBB dersleri anlatmıştır. Şimdiye kadar 16000 ameliyat ve 1500 üzerinde estetik burun operasyonu gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 30 adet yerli ve yabancı litaratüre girmiş basılı makale yayını mevcuttur. Avrupa Fasial Derneği, Avrupa KBB Derneği (Fellow of the European Board of ORL-HNS Türk Uyku Tıbbı Derneği), Amerikan Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk KBB Derneği, Fasial Plastik Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir. Thermal Welding yöntemiyle bademcik, genizeti ve kulak tüpü ameliyatları, buruneti (konka) ve burun kemiği (deviasyon) ameliyatı, kapalı ve açık teknik rinoplasti (estetik ve fonksiyonel burun ameliyatı), otoplasti (kepçe kulak ameliyatı), kulak mikrocerrahisi (kulak zarı ve işitme rekonstrüksiyonu operasyonları), endoskopik sinüs cerrahisi, endoskopik DSR (göz yaşı kesesi ameliyatı), yumuşak damak, uyku apnesi ve horlama, radyofrekans cerrahisi, yumuşak damak implant uygulaması, ses teli polip ve nodül mikrocerrahisi ameliyatları, tükrük bezi hastalıkları cerrahisi ilgi alanlarıdır. Çok iyi derecede İngilizce bilen Op.Dr.Utku Kubilay evli ve iki çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Ahmet Selçuk Halıcıoğlu (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

1965 doğumludur. 1982 yılında İzmir Atatürk Lisesini bitirdi. 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılında İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamladı. TKBB Derneği, Türk Rinoloji ve Fasial Plastik Derneği üyesidir. Yurt içi ve yurt dışında değişik ülkelerde çalışmalarda bulundu. Rinoplasti (estetik burun cerrahisi), bademcik ve geniz eti ameliyatı, burun eti ve burun kemiği ameliyatı, endoskopik sinüs cerrahisi, yumuşak damak ve horlama cerrahisi, kulak cerrahisi, ses teli ameliyatı, uyku apnesi tanı ve tedavisi ilgi alanlarıdır. Evli ve 2 çocuk babası olan Opr. Dr. Ahmet Selçuk Halıcıoğlu iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Opr.Dr. Ender Şahin (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

1981 doğumludur. 2007 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamladı. TKBB Derneği üyesidir. Yurt içinde ve Yurtdışında değişik ülkelerdeki kongrelerde sözel sunumları, yerli ve yabancı dergilerde 15'in üzerinde makalesi yayınlanmıştır. Bademcik ve geniz eti ameliyatı, burun eti ve burun kemiği ameliyatı, Rinoplasti (estetik burun ameliyatı), Endoskopik kulak zarı cerrahisi, Endoskopik orta kulak cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi, Yumuşak damak ve Horlama cerrahisi, Ses teli ameliyatı,  ilgi alanlarıdır. Evli ve 1 çocuk babası olan Opr. Dr. Ender Şahin iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Opr.Dr. Can Ercan (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

1979 doğumludur. Eskişehir Tıp Fakültesi Mezunudur. İhtisasını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamladı.

Özel ilgi alanı burun estetiği, (rinoplasti), kepçe kulak estetiği (otoplasti) ve horlama cerrahileridir.

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) ve kepçe kulak estetiği (otoplasti) ile ilgilil olarak Hollanda'da Gilbert Nolst Tirenite'nin yanında kadavra uygulamalı Uluslararası Rinoplasti sertifikasını aldı.

Meslek hayatı boyunca bir çok kongre, kurs ve seminere katıldı.

Burun estetiği cerrahisi, kepçe kulak estetiği ve horlama cerrahisi ile beraber endoskopik sinüs cerrahisi, kulak zarı ameliyatı, radyofrekans ile genizeti ve bademcik operasyonları ve ses teli operasyonlarında deneyimlidir.

Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

İngilizce bilen Opr.Dr. Can Ercan evli ve iki çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Ayhan Yıldırım (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

1969 doğumludur. 1981 yılında İzmir Karabağlar Cumhuriyet Lisesi’ni bitirdi. 1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılında Trakya Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Kliniği’nde ihtisasını tamamladı.

TKBB Derneği ve Facial Plastik Derneği üyesidir.

Özel ilgi alanları: Rinoplasti (Estetik Burun Cerrahisi), Bademcik ve Geniz eti ameliyatları, Burun eti ve Burun kemiği ameliyatları, Yumuşak damak, Horlama cerrahisi, Uyku apnesi tanı ve tedavisidir.

İyi derecede İngilizce bilen Opr. Dr. Ayhan Yıldırım evli ve 2 çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Umut Sakarya (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

2004 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

2010 yılında Katip Çelebi Üniversitesi İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamladı.

TKBB Derneği, Türk Rinoloji Derneği ve Fasial Plastik Derneği üyesidir.

Uluslararası ve ulusal toplantılarda sözel sunumları, yerli ve yabancı dergilerde 25'in üzerinde makalesi yayınlanmıştır.

Bademcik ve geniz eti ameliyatı, burun eti ve burun kemiği ameliyatı, Rinoplasti (estetik burun ameliyatı), Otoplasti (kepçe kulak ameliyatı), Endoskopik kulak zarı cerrahisi, Endoskopik orta kulak cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi, Endoskopik DSR (göz yaşı kesesi ameliyatı), Yumuşak damak ve Horlama cerrahisi, Ses teli ameliyatı, Gırtlak kanser ameliyatı ilgi alanlarıdır.

Opr. Dr. Umut Sakarya iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Opr.Dr. Sinan Uluyol (Kulak Burun Boğaz Uzmanı)

Image

2009 yılında  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2014 yılında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamladı. 2015 yılında  KBB ve baş boyun cerrahisi  yeterlilik sınavını geçerek yeterlilik sertifikası almaya hak kazandı.  2016-2017 dönemi baş-boyun ve tiroid okulunu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Yerli ve yabancı dergilerde 30'un üzerinde makalesi, uluslararası ve ulusal toplantılarda 50’nin üzerinde sunumları mevcuttur.

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu, Avrupa Rinoloji Derneği (ERS) ve Yüz Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

Bademcik ve geniz eti ameliyatı, burun eti ve burun kemiği ameliyatı, Rinoplasti (estetik burun ameliyatı), Otoplasti (kepçe kulak ameliyatı), kulak zarı ve orta kulak cerrahisi, Endoskopik sinüs cerrahisi, Endoskopik DSR (göz yaşı kesesi ameliyatı), Yumuşak damak ve Horlama cerrahisi, Ses teli ameliyatı, Gırtlak kanser ameliyatı, Kulak Kemikçiği Kireçlenmesi (Otoskleroz) ilgi alanlarıdır.

Opr. Dr. Sinan Uluyol evli ve 1 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Opr.Dr. Yağmur Kaan Bedir (Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı)

Image

1981 yılında Iğdır’da doğdu. 2005 yılında Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2008 – 2013 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamladı.

Estetik burun cerrahisi, alın, yüz estetiği (boyun germe, yüz germe, estetik burun cerrahisi, gözkapağı estetiği, kepçe kulak), estetik vücut şekillendirme cerrahisi (karın germe, liposuction), estetik meme cerrahisi (büyütme, küçültme, dikleştirme), jinekomasti düzeltilmesi, genital estetik ve göz kapağı estetiği ameliyatı özel ilgi alanlarıdır.

Evli ve bir çocuk babası olan Opr. Dr. Yağmur Kaan Bedir iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Opr.Dr. Cenk Melikoğlu (Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı)

Image

1978 yılında Görele'de doğdu. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2003-2010 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastnesi Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde uzmanlık eğitimini aldı. 2015 yılında Paris Amerikan Hastanesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. Yurt dışında olduğu süreçte özellikle mikrocerrahi alanında; lenfödem tedavisine yönelik serbest vaskularize lenf nodu transferi üzerine yoğunlaştı, bu alanda çok sayıda eğitim ve toplantılara katıldı. Literatürde ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 30 den fazla makalesi bulunmaktadır. 2016 yılından itibaren İzmir Özel Ekol KBB hastanesinde Estetik Plastik Cerrahi ve Kozmotoloji kliniğinde görev yapmaktadır. İyi derece İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Estetik burun cerrahisi , Lenfödem cerrahisi, Endoskopik yüz germe, estetik vücut şekillendirme cerrahisi (karın germe, liposuction estetik meme cerrahisi, FUE yöntemi ile saç ekimi, migren ameliyatı, jinekomasti düzeltilmesi , genital estetik (özellikle penis büyütme), ve yarık dudak ameliyatı özel ilgi alanlarıdır. 2010 yılında Türk Plastik Cerrahisi Derneğinin açtığı sınavı kazanarak ‘Yeterlilik Belgesi ‘ almaya hak kazanmıştır. 2015 yılında ‘Saddle-nose deformity repair with microplate-adapted costal cartilage.’ isimli çalışmasıyla katıldığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi tarafından düzenlenen bilimsel yarışmada cerrahi tıp alanında birincilik ödülü almıştır. Halen akademik ve bilimsel çalışmalarına devam etmektedir.

Doç.Dr. İsmail Yaman (Genel Cerrahi Uzmanı)

Image

Doç. Dr. İsmail Yaman 1977 yılında Torbalı/İZMİR’de doğdu. Tıp Fakültesi eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirdi. 2000-2005 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı. 2005-2009 yılları arasında Manisa Devlet Hastanesi’ne Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı. Çalıştığı sürede bu hastanede dikişsiz hemoroid tedavisi olarak bilinen hemoroidopeksi ameliyatı ve ileri düzey laparoskopik cerrahi girişimler ilk kez kendisi tarafından gerçekleştirilmiştir. 2005 yılında Türk cerrahi derneği yeterlilik sınavı (Board) başarı belgesi aldı. 2009 yılında Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor olarak göreve başladı. Laparoskopik hiatal herni tamiri, laparoskopik kalın bağırsak rezeksiyonu, laparoskopik mide cerrahisi, ERCP ve ileri düzey endoskopik girişimler burada ilk defa kendisi tarafından gerçekleştirilmiştir. 2013 yılında “aspirasyon aparatı” isimli laparoskopik alet dizaynı ile birlikte patentini aldı. 2010 yılında ileri endoskopi konusunda, 2014 yılında ERCP konusunda bilgi ve deneyimimi arttırmak için İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde görev yaptı. Endoskopi konusunda eğitici olarak görev yaptı ve eğitici sertifikası aldı. 2014 tarihinde Doçent oldu. Türk Cerrahi Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği, Ege Bölgesi Cerrahi Derneği, İzmir Meme Hastalıkları Derneği, Endokrinolojide Diyalog Derneği, Endokrin Cerrahisi Derneği üyesidir. 2011 yılında Ege Ege Cerrahi Günleri “Yenileşim, Teknoloji ve Mucit Cerrahlar” sempozyumunda, 6. Cerrahi Araştırma Kongresinde ve Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Dergisi’nde bilimsel danışma kurulu üyeliği yapmıştır. Balıkesir Kanserle Savaş Derneği yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır. 2010 yılından başlayarak çok sayıda lisans ve lisansüstü ders vermiştir. Çok sayıda ulusal ve uluslararası çalışması olup bu çalışmalar çok sayıda atıf almıştır.
İlgi alanları, obezite (şişmanlık) cerrahisi ve metabolik cerrahi, laparoskopik reflü cerrahisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatları, mide balon uygulaması, laparoskopik mide ve bağırsak kanseri ameliyatları, hemoroid ameliyatları, karın ve kasık fıtığı ameliyatları, meme kanseri ameliyatları, troid kanseri ve guatr ameliyatları dır.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

Opr.Dr. İsmail Özsan (Genel Cerrahi Uzmanı)

Image

Opr. Dr. İsmail Özsan 1979 yılında İzmir’de doğdu. Tıp Fakültesi eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirdi. 2002-2008 yılları arasında Ege Üniversitesi Hastanesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı. 2008-2009 yılları arasında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı. 2012 yılında İzmir Üniversitesi’nde Genel Cerrahi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor olarak göreve başladı. Endoskopi sertifikası aldı. Türk Cerrahi Derneği, Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği, Endokrin Cerrahisi Derneği, Hepatobilier Cerrahi Derneği, Organ Nakli Derneği üyesidir. Yurtdışı ve yurtiçi toplantılarda gerçekleştirilmiş çok sayıda sözel ve yazılı sunumları; yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış makaleleri, çeşitli dergi ve kitaplarda yazılmış derleme ve çevirileri mevcuttur.

İlgi alanları: obezite (şişmanlık) cerrahisi ve metabolik cerrahi, pankreas kanseri, safra yolları kanseri, karaciğer kanseri ameliyatları, tiroid (guatr) cerrahisi, lazer hemoroid ameliyatları, lazer kıl dönmesi ameliyatları, laparoskopik reflü cerrahisi, laparoskopik safra kesesi ameliyatları, laparoskopik mide ve bağırsak kanseri ameliyatları, laparoskopik karın ve kasık fıtığı ameliyatları, meme kanseri ameliyatları, sitoredüktif cerrahi (karın zarı tutulumu) kanserlerinin cerrahi tedavisidir.

Doç.Dr. Sibel Ayık (Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz, Uyku Bozuklukları)

Image

1973 yılında Isparta’da doğdu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1990-1996 yıllarında tıp eğitimi aldıktan sonra 1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Kliniği’nde asistanlığa başladı. “Kronik öksürük nedenleri ve eozinofilik bronşit” isimli tezi ile 2002 yılında ihtisasını tamamlayarak İzmir Eşrefpaşa Verem Savaş Dispanserine Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak atandı. Burada 2002-2003 yıllarında Dünya Sağlık Örgütü projesi ile “Tüberkülozda Direkt Gözetimli Tedavi Stratejisi” geliştirilmesinde çalıştı. 2012 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalına Yardımcı Doçent olarak anabilim dalı kurucu başkanlığını yaptı. Aynı yıl “Cleveland Clinic Pulmonary Department” da gözlemci olarak bulundu. 2013 yılında doçentlik unvanını kazandı ve Türk Göğüs Hastalıkları Yeterlilik Sınavı’nı da geçerek Board başarı belgesi aldı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2012-2016 yıllarında idari-eğitim sorumlusu olarak; göğüs hastalıkları ve uyku bozuklukları alanında çalıştı, bu dönemlerde yurt içinde ve yurt dışında pek çok kongre ve toplantılarda katılımcı ve eğitici olarak bulundu.  Avrupa Solunum Derneği (ERS), Avrupa Uyku Bozuklukları Derneği (ESRS), Türk Toraks Derneği (TTD), Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TUSAD), Türk Uyku Tıbbı Derneği ve Uyku Derneği’ne üyesidir.  İlgi Alanları: Göğüs Hastalıkları (Astım, KOAH, Pnömoni, Pulmoner Emboli, Akciğer Kanserleri, İnterstisyel Akciğer Hastalıkları, Plevra Hastalıkları, Tüberküloz), Uyku Bozuklukları (Tüm uyku bozuklukları), Sigara Bırakma Yöntemleri ve Tedavileri, Tanısal Bronkoskopi, Solunum Testleri ve İntradermal Solunum Allerji Testleri’dir. Evli ve iki çocuğu olup İngilizce bilmektedir.

Opr.Dr. Ahmet Cemil Turan (Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı)

Image

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 2003-2008 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamladı. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyeliği ve Türk Omurga Derneği Aktif Üyeliği bulunmaktadır. Yurtdışı ve yurtiçi toplantılarda gerçekleştirilmiş çok sayıda sözel ve yazılı sunumları; yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış makaleleri, çeşitli dergi ve kitaplarda yazılmış derleme ve çevirileri mevcuttur.

Sporcu Sağlığı ve Spor Cerrahisi, Diz Artroskopisi (menisküs yırtık tamirleri, ön-arka çapraz bağ tamiri, iç-dış yan bağ tamirleri, dizilim bozuklukları, kıkırdak hasarları ve kireçlenme tedavisi, PRP uygulamaları), Omuz, Dirsek ve Ayakbileği Sorunları Artroskopik tedavisi ve Diz, Omuz ve Kalça Protezi Cerrahisi, Alt ve Üst Ekstremite Travma Cerrahisi, Omurga Cerrahisi özel ilgi alanlarıdır. Evli ve 1 çocuk babası olan Opr.Dr. Ahmet Cemil Turan iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Opr.Dr. Serhan Yağdı (Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı)

Image

Op. Dr. Serhan Yağdı 1993 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesini bitirdi. Tıp Fakültesi eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde gerçekleştirdi. 2000-2005 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamladı. 2005-2010 yılları arasında aynı hastanede Ortopedi Uzmanı olarak çalıştıktan sonra Başasistanlık sınavını kazanarak İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma hastanesinde Başasistanlık görevine başlamış, 2015 yılına kadar bu görevine devam etmiştir. Bu süre içinde Konak belediye, Kayserispor, Göztepe, Altay, DSİ, Karşıyaka gibi birçok kulüp sporcusunun tedavisini üstlenmiştir. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyeliği, Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, ESSKA (European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy) üyeliği ve American Academy of Orthopaedic Surgeons(AAOS) üyeliği bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı Travma ve Resüsitasyon Kursu eğitmenidir. Yurtdışı ve yurtiçi toplantılarda gerçekleştirilmiş çok sayıda sözel ve yazılı sunumları; yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış makaleleri, çeşitli dergi ve kitaplarda yazılmış derleme ve çevirileri mevcuttur. Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen (AO) temel, ileri ve master kurslarını tamamlamıştır. Graz Üniversitesinde Prof. Dr. Simon Lambert ile ve İsviçrede Üst ve Alt ekstremite Travma Cerrahisi üzerine kadavra çalışmaları yapmış, Oxford Keble Collage ve yurt içinde özellikli kısmi diz protezleri üzerinde çalışmıştır. Yine yurt içi ve yurt dışında öncelikle diz eklemi menisküs, bağ ve kıkırdak hasarlarının artroskopik ve açık tedavi yöntemleri olmakla birlikte omuz ve ayakbileği artroskopisi üzerinde çeşitli kurs ve kadavra çalışmalarında bulunmuştur. Sporcu Sağlığı ve Spor Cerrahisi, Diz Artroskopisi (menisküs yırtık tamirleri, ön-arka çapraz bağ tamiri, iç-dış yan bağ tamirleri , dizilim bozuklukları, kıkırdak hasarları ve kireçlenme tedavisi, PRP uygulamaları) Omuz ve Ayakbileği Sorunları Artroskopik tedavisi ve çeşitli Diz Protezi Uygulamaları başta olmak üzere, Omuz ve Kalça Protezi Cerrahisi, Alt ve Üst Ekstremite Travma Cerrahisi özel ilgi alanlarıdır.

Doç.Dr. Ayhan Karaköse (Üroloji Uzmanı)

Image

Doç. Dr. Ayhan Karaköse 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2010 yılında Uzmanlık eğitimini tamamlayarak üroloji uzmanı oldu. 2012 yılında yardımcı doçent, 2015 yılında ise  Doçent oldu. 2008 yılında GATA Laparoskopi Kursu ve Gazi Üniversitesi  Tıp Fakültesi Laparoskopi Kursuna katıldı. 2010 yılında Dr. Sadi Konuk Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniğinde  3 ay süreli, laparoskopi ve robotik cerrahi eğitimi aldı. Almanya Aguste Victoria Hospital’da Holmium Lazer Enucleation of the Prostate (HOLEP) eğitimi aldı.

İlgi Alanları:

 

Laparoskopik Böbrek Kanseri, Böbrek Kistleri, Böbrek Kanal Darlığı Ameliyatları, Holmium Lazerle Kapalı (Perkütan/Fleksible-RIRS) Böbrek Taşı Ameliyatı, Lazerle Endoskopik Üreter Taşı Ameliyatı.

 

Kapalı Mesane Kanseri Ameliyatı (TUR-M), Radikal Sistektomi İleal Mesane (Yapay Mesane) Ameliyatı, Lazerle Kapalı Mesane Kanseri ve Mesane Taşı Ameliyatları.

 

Laparoskopik Prostat Kanseri Ameliyatı. Endoskopik Prostat Tedavisi (laser ve plazma kinetik teknoloji ile prostat tedavisi, TUR-P, TURİS, BiVAP, HOLEP).

 

Testis Kanseri Tedavileri, İdrar Kaçırma Tedavileri, Varikosel ve İnfertelite Tedavileri, İnmemiş Testis, Hipospdias (Peygamber Sünneti), Sünnet.

 

Sertleşme probleminde (iktidarsızlık) tek parçalı, iki parçalı, üç parçalı enine – boyuna büyüyen Penil Protez İmplantasyonu (mutluluk çubuğu).

 

Şu anda aktif olarak yaptığı çalışmalar:

Metastatik Hormona Duyarlı Prostat Kanserli (mHSPC) Gönüllülerde Androjen Deprivasyon Tedavisi (ADT) Karsısında Apalutamid ile ADT Kombinasyon Tedavisinin Arastırıldığı Randomize, Plasebo Kontrollü, Çift Kör Faz 3 Çalısma”,

Yüksek Riskli Lokalize veya Lokal Olarak Ilerlemis Prostat Kanseri Olup Primer Radyasyon Terapisi ileTedavi Almakta Olan Hastalarda JNJ-56021927’nin Arastırıldığı Randomize, Çift Kör, Plasebo Kontrollü Faz 3 Çalısma. (ATLAS Çalısması protokol: 56021927PCR3003),

Tedavi Edilmemis Lokal İleri veya Metastatik Ürotelyal Karsinomlu Hastalarda Monoterapi Olarak Veya Platin Bazli Kemoterapi Ile Kombinasyon Halinde Atezolizumab (Antipd-L1 Antikoru)ın Arastırıldıgı Faz III, Çok Merkezli, Randomize, Plasebo Kontrollü Çalısma, WO30070,

İleri evre Ürotelyal Karsinomda Kemoterapiye Kıyasla Kemoterapi ile Birlikte veya Tek Basına Pembrolizumabın Degerlendirildigi Faz III, Randomize, Kontrollü çalışmalarda araştırmacı olarak görev yapmaktadır.

Araştırma alanları içerisinde Endoüroloji,  Üroonkoloji,  Kadın Ürolojisi ve Pediatrik Üroloji  yer almaktadır. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan 26 adet makale, ulusal dergilerde yayınlanan 31 adet makale, ulusal kongrelerde yayınlanan 42 adet sözel ve poster sunu, uluslararası kongrelerde yayınlanan 24 adet sözel ve poster sunu ve 2  adet kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve iki erkek  çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Erdinç Özbek (Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı)

Image

1981 Samsun doğumludur. 1999 Samsun Anadolu Lisesi mezunudur. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce) 2006 yılında mezun olmuştur. 2008-2014 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde ihtisasını tamamladı. Türk Nöroşirurji Derneği ve Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği üyeliği bulunmaktadır. Yurtiçi toplantılarda gerçekleştirilmiş sözel ve yazılı sunumları; dergilerde yayınlanmış makaleleri, çeşitli dergi ve kitaplarda yazılmış derleme ve çevirileri mevcuttur.

 

İlgi alanları: Omurga Cerrahisi, Bel Fıtığı, Boyun Fıtığı, Omurga Kırığı, Bel Kayması,

Skolyoz (Omurga Eğrilikleri), Ankilozan Spondilit (Kamburluk), Omurga Tümörleri, Sinir Sıkışmaları, Beyin Tümörleri, Beyin Kanamaları, Hidrosefali (Beyinde su toplanması), Doğumsal Anomaliler, Kafa Travmalarıdır. Evli ve 2 çocuk babası olan Opr. Dr. Erdinç Özbek iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Uzm.Dr. Mehmet Bayın (Psikiyatri Uzmanı)

Image

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2004 yılında mezun oldu.

2010 yılında Psikiyatri Uzmanlığını 9 Eylül Tıp Fakültesi’nde aldı.

İlgi alanları: Bilişsel davranışçı terapi, çift ve aile terapisi, cinsel terapi ve bağımlılık tedavileridir.

Uzm. Dr. Mehmet Bayın iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Uzm.Dr. İdil Yağız (Kardiyoloji Uzmanı)

Image

9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu. 2005-2011  yılları arasında  İzmir Atatürk  Eğitim  ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanlığı ihtisasını tamamladı.   Evli ve 1 çocuk annesi olan Uzm. Dr. İdil Yağız iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

İlgi Alanları:

Ritm ve iletim bozuklukları

Ekokardiyografi

Hipertansiyon

Hiperlipidemi

Sporcu kalbi ve sağlığı

Kapak hastalıkları ve tedavisi

Koroner Arter Hastalığı

Kalp yetmezliği

Gebelik ve Kalp Hastalıkları

Periferik Arter Hastalıkları ve Venöz Yetmezlik

 

Üyelikler:

Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Amerika Kalp Cemiyeti, İzmir Tabip

Odası, Pratik Kardiyoloji Derneği, Kardiyovasküler Akademi

 

Uzmanlık Tezi:

Prevalence and clinical features of atrial fibrillation in diabetic neuropathy: a cross-sectional,

observational study. Anadolu Kardiyol Derg. 2012 Dec;12(8): 646-51.doi:10.5152/ akd.2012.216. Epub 2012 Sep 11

Uzm.Dr. Ferit Sarı (İç Hastalıkları Uzmanı)

Image

2002-2008 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğrenim gördü. 2009-2013 yılları arasında İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde İç Hastalıkları ihtisası yaptı. Özel ilgi alanları arasında Tiroid hastalıkları, hipertansiyon, kan hastalıkları (kansızlık, vitamin eksiklikleri vs) diyabet, insulin direnci tanı ve tedavisi, romatizmal hastalıkların tanısı, gastroenterolojik hastalıklar (mide ağrısı, reflü, şişkinlik, gastrit ülser tedavisi vs), karaciğer test yüksekliği, karaciğer yağlanması, sedimentasyon yüksekliği, kemik erimesi tanı ve tedavisi yer almaktadır. İngilizce bilmektedir.

Uzm.Dr. Uğur Gürgan (Radyoloji Uzmanı)

Image

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Radyoloji ana Bilim Dalında radyoloji ihtisası yaptı. Yurtiçi ve Yurtdışında çeşitli seminer ve kurlara katıldı. Çok sayıda Yurtiçi ve Yurtdışı yayını mevcuttur. Türk Radyoloji Derneği ve tıbbi ultrasonografi Derneği üyesidir. İngilizce bilen Radyoloji Uzmanı Dr. Uğur GÜRGAN evli ve bir çocuk babasıdır.

Uzm.Dr. Gülfidan İzci Başruh (Radyoloji Uzmanı)

Image

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde radyoloji ihtisası yaptı. Yurtiçinde çeşitli seminer ve kurslara katıldı. Türk Radyoloji Derneği üyesidir. Uzm. Dr. Gülfidan İZCİ BAŞRUH evli ve 1 çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

İlgi Alanları:

Diagnostik:

  • Röntgen, Ultrasonografi ve Doppler
  • İkinci Düzey Ultrason
  • MR ve Tomografi

Girişimsel Radyolojik İşlemler:

  • İnce iğne ve Trucut biyopsiler

Uzm.Dr. Ruhan Güngördü (Anestezi Uzmanı)

Image

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 1977-1984 arası Almanya'da Hannover Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı 750 yataklı eğitim hastanesinde Prof.Dr.Ch. Meyer Burgdoff'un yanında asistanlık, uzmanlık, başasistanlık, bölüm şefi yardımcılığı görevlerinde bulundu.1985 sonrası, Devlet Hastaneleri ve özel Hastanelerde Anestezi Uzmanı olarak çalıştı. Görev aldığı tüm yerlerde özellikle kulak burun boğaz ameliyatları anestezisi konusunda uzmanlaştı. İngilizce ve Almanca bilen Uzm.Dr. Ruhan Güngördü evli ve iki çocuk babasıdır.

Uzm.Dr. Tufan İlhan (Anestezi Uzmanı)

Image

1969 Ankara doğumludur.
1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini, 2005 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanlığı’nı bitirdi.
KBB Anestezisi, rejyonel anestezi ve yoğun bakım konularında bilgi ve tecrübe sahibidir.
İngilizce bilen Dr. Tufan İlhan evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Uzm.Dr. Ebru Yeşim Atik (Anestezi Uzmanı)

Image

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp fakültesi mezunudur.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi anestezi ve reanimasyon ana bilim dalından uzmanlığını almıştır.

2007-2009 yılları arası Balıkesir Dursunbey Devlet Hastanesi'nde çalıştı.
2009-2014 yılları arası Manisa Özel Sekiz Eylül Hastanesinde çalıştı.
Çocuk anestezisi ve kbb anestezisi ilgi alanlarıdır.
İngilizce bilen Uzm.Dr. Ebru Yeşim Atik evli ve bir çocuk annesidir.

Uzm.Dr. Caner Kalaycı (Anestezi Uzmanı)

Image

1971 yılı Uşak doğumludur. 1994 tarihinde İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Pamukkale Üniversite Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reaminasyon AD.'dan uzmanlığını aldıktan sonra İzmir Tire Devlet Hastanesi'nde asestezi uzmanı olarak görev yapmıştır. Yenidoğan, pediyatriki erişkin KBB anestezi ve diğer tüm cerrahi branşlarda genel anestezi ile postoperatif analjezi yönetimi, epidural spinal anestezi ve analjezi, sinir blokları, hasta kontrollü analjezi uygulamaları, yoğun bakım, ağrı polikliniğinde hasta yönetimi, günübirlik hasta yönetimi, pediatrik anestezi ve kardiovasküler cerrahi alanlarında tecrübeleri mevcuttur. Yabancı dil bilen Uzm. Dr. Caner KALAYCI evli ve iki çocuk babasıdır. 

Uzm.Dr. Hasan Hasman (Anestezi Uzmanı)

Image

1968 Foça doğumludur. 1985 yılında İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 1999 yılında Ankara İhtisas Hastanesi’nden Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanlığını aldı. KBB Anestezisi, rejyonel anestezi ve yoğun bakım konularında bilgii ve tecrübe sahibidir. İyi derecede ingilizce bilen Hasan Hasman evli ve bir çocuk babasıdır.

Uzm.Dr. Refiye Koşanoğlu (Enfeksiyon Hast.ve Mikrobiyoloji Uzmanı)

Image

Ege Üniversitesi tıp Fakültesi mezunudur. Klinik mikrobiyoloji derneği üyesidir. Uzm. Dr. Olarak kamu ve özel laboratuar deneyimlerinin yanı sıra Trakya üniversitesi hepatit ve AIDS savaşım derneği üyesi olarak çalışmaları mevcuttur. Enfeksiyon hastalıkları ve mikro biyoloji uzmanı Dr. Refiye KOŞANOĞLU İngilizce bilmektedir

Odyolog Özgür Uğurtay (Uzman Odyolog)

Image

2003–2006 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Kulak burun boğaz Anabilim dalı Odyoloji Bölümünde Araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2006 yılında Odyoloji yüksek lisansını tamamladı. Bu süreçte Ses bozuklukları tanı ve tedavisi ile beraber denge bozuklukları tanı ve tedavisi birimlerinde çalışmış, yüksek lisans bitirme tezini ses bozuklukları üzerine yapmıştır. Ses bozuklukları ve denge bozuklukları ile ilgili Yurtiçi ve Yurtdışı birçok seminere katılmıştır. 2007–2011 yılları arasında Coclear İmplant Sektöründe çalışmış, Belçika, İsviçre ve İsveç’te Coclear İmplant üzerine eğitimini tamamlamıştır. Yurtdışında 11 ayrı eğitim programına katılmıştır ve 2010 yılında Coclear implant ile ilgili olarak tüm Avrupa’da geçerli olan “Eğitici” unvanını almıştır. Afrika bölgesi ve Malta’da Cerrah ve Odyologlar’ın eğitiminden sorumlu olarak çalışmıştır.

Simge Şenman (Diyetisyen)

Image

2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Eğitimine Ege Üniversitesi Kronik Hastalıklar yüksek lisansı ile devam etmektedir. Birçok devlet ve özel hastanede stajyer diyetisyen olarak görev aldı. İzmir Özel Gözde Hastanesi ve Egefit Sağlıklı Yaşam ve Danışmanlık Merkezinde çalıştı. Eğitimi süresince ‘Prematüre ve Düşük Doğum Ağırlıklı Bebeklerin Beslenmesi’ konusunda tez yazmış ve ‘Onkoloji Hastalarında Beslenme’ konusunda seminerler hazırlamıştır. Diyabet Diyetisyenliği Kursu, Bariatrik Cerrahi İleri Laparoskopi ‘Diyetisyenler İçin Obezite Cerrahisi Kursu’ ve Sporcu Diyetisyenliği Kursunu başarıyla tamamlamıştır. İlgi alanları; Diyabetli Bireylerde Beslenme ve Karbonhidrat Sayımı, Sporcu Beslenmesi, Sağlıklı Zayıflama, Kronik Hastalıklarda Beslenme, Bariatrik Cerrahi Sonrası Beslenme ve Gebelik- Emziklilikte Beslenmedir.

Opr.Dr. Mehmet Baz (Kbb Uzmanı-Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı)

Image

1959 Uşak Eşme Doğumludur.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur.1989 yılında Kulak Burun Boğaz İhtisasını tamamladı. İzmir Karşıyaka Devlet Hastanesi’nde Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Sağlık Kurumları Yöneticiliği Programını bitirdi. The European Academy of Facial Plastic Surgery (Avrupa Fasial Plastik Cerrahi Akademisi) üyesidir. Türkişitder (Türkiye İşitme Cihazı İthalatçıları Derneği) genel başkanıdır. (www.turkisitder.org). 1998 yılında Duymer İşitme Merkezlerini kurdu. Halen Türkiye'nin 14 ilinde kendisine ait Genel Merkezi Çiğli olan 19 adet işitme merkezi bulunmaktadır. (www.duymer.com.tr) 2007 yılında İzmir’de Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi’ni kurdu.(www.ekolkbb.com). Uzmanlık sonrası Barcelona Üniversitesinde Kulak Mikrocerrahisi konusunda eğitim aldı. Almanya'da EUHA'nın (Avrupa İşitme ve Akustik Birliği) Leipzig, Frankfurt ve Nürnberg şehirlerinde düzenlediği İşitme Kayıpları konusundaki çalışmalara katıldı. Avusturya'da Graz Üniversitesi'nde endoskopik sinüs cerrahisinin kurucularından Prof.Dr.H.Stammberger'in yanında endoskopik sinüs cerrahisi eğitim kursunu tamamladı. Bir çok kadavra üzerinde çalıştı. Avrupa’nın etkili üniversitelerinden Hollanda Amsterdam Üniversitesi'nde Prof.Dr. Gilbert Trenite yönetiminde estetik burun cerrahisi konusunda çalışmalarda bulundu. İşitme kayıpları, endoskopik sinüs cerrahisi ve estetik burun cerrahisi ilgi alanlarıdır. İngilizce bilen Dr. Mehmet Baz evli ve iki çocuk babasıdır.