Opr. Dr. Bahaddin Karadam Tıp Fakültesi eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.1998-2003 yılları arasında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda ihtisasını yaptı.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği üyeliği, Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği ve Türk Artroplasti Derneği üyelikleri mevcuttur. Yurtdışı ve yurtiçi toplantılarda gerçekleştirilmiş çok sayıda sözel ve yazılı sunumları; yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış makaleleri mevcuttur. Yine yurt içi ve yurt dışında öncelikle diz eklemi menisküs, bağ ve kıkırdak hasarlarının artroskopik ve açık tedavi yöntemleri olmakla birlikte omuz ve ayakbileği artroskopisi üzerinde çeşitli kurs ve kadavra çalışmalarında bulunmuştur.

Alt ve Üst Ekstremite Travma Cerrahisi, Sporcu Sağlığı ve Spor Cerrahisi, Diz Artroskopisi (menisküs yırtık tamirleri, ön-arka çapraz bağ tamiri, iç-dış yan bağ tamirleri, dizilim bozuklukları, kıkırdak hasarları ve kireçlenme tedavisi, PRP uygulamaları) Omuz ve Ayakbileği Sorunları Artroskopik tedavisi ve çeşitli Diz Protezi Uygulamaları başta olmak üzere, kalça ve diz protezleri, primer ve revizyon cerrahisi konuları özel ilgi alanlarıdır.

İyi derecede İngilizce bilen Bahaddin Karadam evli ve 2 çocuk babasıdır.